Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
8 maja 2021
Imieniny obchodzą
Dezyderia, Ilza, Marek, Michał, Piotr, Stanisław
Do końca roku zostało
238 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1448
mod_vvisit_counterWczoraj2966
mod_vvisit_counterW tygodniu15719
mod_vvisit_counterW miesiącu20809
mod_vvisit_counterOgółem4606992

Twoje IP: 3.238.235.155
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

W naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XXI edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji było m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych. Nasz Samorząd Szkolny we współpracy z opiekunami samorządu, podjęli się zbiórki drobnych pieniędzy. W szkole pojawiły się plakaty informujące o akcji, a na stronie internetowej, na portalu Facebook i w dzienniku elektronicznym stosowne ogłoszenia. W akcji udział wzięły przedszkolaki, uczniowie klas I- III oraz klas IV-VIII. Wielu uczniów z naszej szkoły aktywnie włączyło się w zbiórkę pieniędzy. Ze względu na pandemię uczniowie samodzielnie przeliczyli grosze w domu, następnie dostarczyli je do szkoły. Dnia 31.03 .2021 r. opiekunowie akcji zapakowali pieniądze kolejno w trzy paczki i sporządzili protokół ze zbiórki pieniędzy na adres Towarzystwa „Nasz Dom”.

Podczas XXI edycji akcji „Góry Grosza” zebraliśmy 444,63 zł w tym:


7913 szt. - monet 1 gr

3865 szt. - monet 2 gr

2180 szt. - monet 5 gr

747 szt. - monet 10 gr

347 szt. - monet 20 gr

30 szt. - monet 50 gr

4szt. - monet 1 zł

3 szt. - monet 2 zł

2 szt. - monet 5 zł

Za każdy grosik serdecznie dziękuje Mały Samorząd Uczniowski oraz Samorząd Uczniowski jak również dziękują dzieciaki z Domów Dziecka.

 

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Z okazji obchodów tego szczególnego dnia w naszej szkole przeprowadzono pogadanki na temat autyzmu. Dla solidarności z osobami autystycznymi nasza społeczność szkolna ubrała się w tym dniu również na niebiesko. A dlaczego kolor niebieski? Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. To barwa najczystsza i najzimniejsza, zarazem staje się ona najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw. Stąd jej skojarzenie z autyzmem. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem. Należy podnosić świadomość społeczną w kwestii autyzmu, gdyż niestety jest ona w Polsce bardzo niska.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia 21. W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Pokrzywnicy, Światowy Dzień Osób z zespołem Downa obchodzono 22 marca. Celem tego święta było uświadomienie, że osoby te mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Na stronie Facebooka pojawiła się szkolna akcja: „skarpetkowe wyzwanie” dzięki której powstał kolaż. Dziękujemy wszystkim chętnym osobom, za udział w podjęciu wyzwania. Jest to piękny wyraz akceptacji, tolerancji, szacunku i wrażliwości na potrzeby osób.

Węgrzy od wieków zajmowali szczególne miejsce w opiniach Polaków. Sympatia ta opierała się na głębokim przekonaniu Polaków o podobieństwie charakterów narodowych polskiego i węgierskiego. 12 marca 2007 parlament węgierski przyjął deklarację uznającą dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Uczniowie samorządu przygotowali kolaż dla zaprzyjaźnionej szkoły w Szendehelyi Német Nemzetiségi Általános Iskola .

Los dwóch narodów tu się zespolił,

Polski i Węgier. Cóż trzeba więcej?

Na pewno wspólne wywalczą cele,

Ująwszy się za ręce.

Fragment napisanego w 1849 r. wiersza Sándora Petőfiego „Armia Siedmiogrodzka” (przekł. T. Fangrat)

choinka_2Dzień przed wigilią udało nam się dostarczyć zebrane artykuły plastyczne, słodycze oraz puzzle do wybranych placówek. Zostałyśmy przyjęte z uśmiechem na twarzy oraz z otwartymi ramionami. Cieszymy się bardzo, że nasza akcja została przyjęta z tak ogromnym entuzjazmem. Wasz odzew był ogromny. Udało nam się zebrać naprawdę mnóstwo darów. Trafiły one do podopiecznych Domu Św. Karola w Koźlu, Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Opolu, a także do Młodzieżowego Centrum Leczenia Nerwic w Zawadzie. Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy otworzyli swoje serca i sprawili radość innym. Wspierając, uczymy się dzielenia oraz wrażliwości na potrzeby innych. Tak niewiele potrzeba, aby wywołać u drugiego człowieka uśmiech na twarzy. Pomaganie ma sens!

zyczliwosc_1Dzień życzliwości w naszej społeczności szkolnej obchodziliśmy w tym roku w poniedziałek 22 listopada. I choć na odległość, ze względu na sytuację i nauczanie zdalne, dzień ten spędziliśmy bardzo miło. Aby podkreślić pozytywne nastawienie, uczniowie w tym dniu ubrali się na żółto. Jest to kolor związany ze słońcem i kojarzy się przede wszystkim z radością, optymizmem, szczęściem, dobrym humorem i jest uważany za kolor energetyzujący. Takie też emocje towarzyszyły nam w ciągu całego dnia.  Nauczyciele stronili w tym dniu od pytań oraz niezapowiedzianych kartkówek. Wszyscy starali się zachować uśmiech na twarzy i być dla siebie mili i uprzejmi. Uczniowie na plastyce oraz, zajęciach z kodowania projektowali i malowali żółte, uśmiechnięte buzie. Został również ogłoszony konkurs na najliczniej ubraną klasę w kolorze żółtym. Ciężko było rozstrzygnąć i wyłonić zwyciężców, ponieważ wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania, za co serdecznie dziękujemy! Dzień ten upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Należy pamiętać o tym, że codziennie, w różnych sytuacjach powinniśmy być dla siebie uprzejmi i pomocni. Czasami jeden odwzajemniony uśmiech potrafi rozpromienić zwykły, szary dzień.  Bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko od święta, ale i na co dzień, przecież to nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać cuda.

Samorząd uczniowski mały i duży organizuje akcję zbiórki na święta dla Domu Świętego Karola w Kędzierzynie Koźlu. W tym roku zbieramy puzzle (max do 100 elementów) , kolorowanki, wszelkiego rodzaju kredki, mazaki oraz słodycze. To wszystko można przekazywać do Szkoły w Pokrzywnicy lub Łężcach. Na dary czekamy do 21 grudnia, tak aby prezenty dotarły na czas przed świętami. Za każdą pomoc dziękujemy i liczymy na ogromną mobilizację i wsparcie :) Sprawmy aby u innych pojawił się uśmiech na te święta ! Opiekun małego i dużego SU.

Akcja organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce do 31 maja 2021 roku. Ze względu na pandemię coroczna akcja „Góra Grosza” będzie wyglądała trochę inaczej. Uczniowie i uczennice zbierają u siebie w domu monety. Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły – uczniowie i uczennice przynoszą grosze z sobą (już wcześniej policzone) i kierują je do opiekuna samorządu, który będzie zliczał końcowe kwoty.  Niech każdy z Was przedszkolak czy ósmoklasista zrobi skarbonkęi oznaczy ją akcją: GÓRA GROSZA!

PRZYŁĄCZCIE SIĘ I RAZEM USYPMY 21. WIELKĄ GÓRĘ GROSZA!

ŻYWA FLAGA NA 11 LISTOPADA


Więcej artykułów…