jablka_26Dnia 28 września 2020 roku dzieci Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Jabłka. Głównym celem tego nietypowego dnia było zachęcenie najmłodszych do spożywania owoców, a w szczególności jabłka ze względu na jego walory zdrowotne i odżywcze. Dzieci rozpoznawały jabłko wieloma zmysłami, poszerzały wiedzę na jego temat, poznały jego różnorodne odmiany, zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów. Była również okazja do wykonania kilku zadań matematycznych typu przeliczanie, porównywanie wielkości, klasyfikowanie. Na zakończenie dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne zgodne z tematyką dnia. Po wykonaniu wszystkich zaplanowanych działań był oczywiście czas na degustację oraz suszenie jabłek. Dzień  Jabłka był dniem bardzo udanym i ciekawym, dlatego zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, które są źródłem zdrowia i witamin.

Najnowsze zdjęcia