Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
8 maja 2021
Imieniny obchodzą
Dezyderia, Ilza, Marek, Michał, Piotr, Stanisław
Do końca roku zostało
238 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1369
mod_vvisit_counterWczoraj2966
mod_vvisit_counterW tygodniu15640
mod_vvisit_counterW miesiącu20730
mod_vvisit_counterOgółem4606913

Twoje IP: 3.238.235.155
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

dzien Ziemi_2522 i 23 kwietnia 2021 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału zamiejscowego w Łężcach wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Głównym celem tego szczególnego dnia było  promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za planetę Ziemię. Dlatego też na naszych przedszkolaków czekało wiele, ciekawych aktywności. Najpierw obejrzały film edukacyjny o tematyce ekologicznej, który przypomniał jak należy dbać o planetę na której żyjemy. Dzieci poznały także piosenkę „Ekokultura”, następnie miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w ekologicznym quizie. W dalszej części wykonały pracę plastyczną pod hasłem „Ziemia w naszych rękach”, porównały czystą planetę z zanieczyszczoną, zaprojektowały ekologiczne torebki na zakupy oraz dokonały obserwacji przyrodniczych w ogrodzie przedszkolnym wykorzystując do tego lupy. W tych dniach wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze zielonym. Barwa ta miała nawiązywać do piękna natury oraz czystości naszej planety.

angielski_823 kwietnia, zgodnie z uchwałą ONZ, przypada Światowy Dzień Języka Angielskiego, to świetna okazja, aby przygotować ciekawe zajęcia dla dzieci. W naszym przedszkolu w Pokrzywnicy oraz w oddziale w Łężcach nie zabrakło w tym dniu atrakcji. Czas spędzony w przedszkolu wypełniony był anglojęzycznymi piosenkami. Dzieci przypomniały sobie jak wygląda flaga Wielkiej Brytanii oraz dowiedziały się, że Londyn to stolica Anglii. Z wielkim entuzjazmem spotkały się opowieści o Królowej Elżbiecie II oraz tradycyjnym five o'clock.  Dziewczynki rozmarzyły się oglądając fotografie Buckingham Palace, a chłopcy żywo opowiadali o londyńskich taksówkach i piętrowych autobusach. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła również historia Big Bena oraz ilustracje London Eye. Podczas wszystkich aktywności towarzyszyły nam Baby Beetles oraz Tom and Keri z Programu Powszechnej Dwujęzyczności – Dwujęzyczne Dzieci, w którym bierze udział nasze przedszkole. English is great!!!

Z powodu sytuacji epidemicznej w całym kraju, od dnia 29 marca do 16 kwietnia 2021 roku przedszkole pozostawało zamknięte. Jednak nie oznaczało to, że nasze przedszkolaki siedziały w domach bezczynnie. Każdego dnia bowiem otrzymywały zadania, które sumiennie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały. W pierwszym tygodniu kształcenia na odległość dzieci zapoznawały się ze zwyczajami wielkanocnymi, wykonywały również ozdoby świąteczne, a także wspólnie z rodzicami przygotowywały pyszne i zdrowe wiosenne śniadanie. Kolejny tydzień nasi podopieczni spędzili zwiedzając Kosmos. Poznali planety Układu Słonecznego, dowiedzieli się, jak powstaje dzień i noc oraz pory roku. Maluchy wykonały w słoiku galaktykę, natomiast Starszaki wykorzystując różnorodne materiały plastyczne zbudowały przepiękne, kolorowe rakiety. W trzecim tygodniu wszystkie przedszkolaki zamieniły się w Małych Strażników Przyrody. Najpierw dzięki filmom edukacyjnym poznały sposoby dbania o naszą planetę, dowiedziały się również, czym jest segregacja odpadów oraz recykling. Wreszcie same z dostępnych odpadów wykonały wspaniałe prace. Podczas zajęć zdalnych Starszaki chętnie wykonywały również ćwiczenia związane z poznawaniem liter, czytaniem, a także liczeniem. Dzieci uczestniczyły w zabawach rozwijających umiejętności komunikowania się w języku angielskim oraz niemieckim oraz zajęciach religii. Z przekonaniem można stwierdzić, iż nie był to stracony czas. Podziękowania składamy naszym wytrwałym Przedszkolakom, ale również Rodzicom, którzy pogodzili obowiązki zawodowe, domowe i każdego dnia pomagali swoim pociechom zdobywać wiedzę podczas zdalnej edukacji. Dziękujemy za wsparcie i poświęcony czas.

Zobacz jak sobie radziły: https://1drv.ms/v/s!AicKNkUuphwPeJW4YvJH8uuk2vY?e=g4hlI1

Sukcesy naszych przedszkolaków dają wiele zadowolenia i radości. Systematyczna praca nad rozwijaniem talentów i uzdolnień dzieci rodzi nowe pomysły, wpływa na uatrakcyjnienie pracy przedszkola. Z wielką satysfakcją przyjmujemy wiadomości o osiągnięciach naszych wychowanków w różnych konkursach, do których wcześniej ich przygotowujemy.

W marcu 2021 roku reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział w Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi.

Wyniki etapu  gminnego są następujące:

1 MIEJSCE – Hanna Friedla i Lena Magura „Kopanie kartofli”

2 MIEJSCE Marcel Klimczyk „Po bosoku”

3 MIEJSCE Tim Drescher, Nikola Gawlica, Julia Marks „Kopalniokowe gruby”.

Grupy przedszkolne z wielkim zaangażowaniem przystąpiły także do Plastycznego Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi.

Wyniki etapu  gminnego są następujące:

1 MIEJSCE – Julia Marks, Nikola Gawlica, Wiktoria Rzeplińska, Kaja Siwy, Karol Łaskarzewski, Mikołaj Siodlaczek, Natalia Wiecha.

2 MIEJSCE – Bartłomiej Herman, Kacper Eszyk, Tim Drescher, Wojciech Gieroń, Lena Magura, Natalia Białas, Hanna Friedla, Jakub Glagla.

3 MIEJSCE – Szymon Lacheta, Tymoteusz Herman, Wiktoria Kucofaj, Zuzanna Kwaśna, Benedikt Jagła, Grzegorz Walczyk, Jakub Porada, Ksawery Kosydor, Lena Porada, Lilianna Barteczko, Martyna Hampf.

WYRÓŻNIENIE – Szymon Pogodała, Amelia Weis, Oliwia Kozubek, Mikołaj Siwek, Dominik Siwek, Hanna Szymusiak, Kamil Niedworok, Kacper Sawicki, Kaja Siwy, Emilia Morawiec, Anastazja Stolz, Kuba Morawiec, Lukas Kozik, Maksymilian Stolz, Michał Malcher, Milena Owsianowska, Sebastian Banaś.

 

GRATULUJEMY SUKCESU WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM

grosz_4Każdego roku nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Przedszkolaki nie pozostały obojętne i z chęcią się do tej akcji przyłączyły, przynosząc uzbierane grosiki. Gdy nasze przedszkolne skarbonki wypełniły się po brzegi, przyszła pora na posegregowanie wszystkich pieniędzy.  Dzieci z ogromnym zaangażowaniem podzieliły monety, tworząc zbiory tych „złotych” i „srebrnych” oraz tych z mniejszym lub większym nominałem. Następnie przekazały je Samorządowi Uczniowskiemu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy do przeliczenia. Wspólnie ze szkołą uzbierano444,63 zł. Kwota ta następnie została przesłana na adres Towarzystwa „Nasz Dom”. Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym wychowankom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

zwyczaje_4W tym roku nasze przedszkolaki z Łężec i Pokrzywnicy wyjątkowo szybciej odwiedził zajączek. W piątek 26 marca od rana dzieci poznały zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dowiedziały się jakie produkty powinny znaleźć się w koszyczku oraz z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie. Następnie dzieci razem z nauczycielami wybrały się na spacer po ogrodzie przedszkolnym i szukały zajączka. Po długich poszukiwaniach przedszkolaki odnalazły ukryte za drzewami paczki. Jak najszybciej je odpakowały i dla każdego tam czekała miła, słodka niespodzianka- czekoladowe jajko oraz słodycze. Dzieci były bardzo szczęśliwe i ucieszyły się z prezentów.


Więcej artykułów…