Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
7 grudnia 2021
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało
25 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2406
mod_vvisit_counterWczoraj2789
mod_vvisit_counterW tygodniu5195
mod_vvisit_counterW miesiącu19208
mod_vvisit_counterOgółem5081544

Twoje IP: 54.158.251.104
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

andrzejki_3W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. 29 listopada 2021 w odbył się Andrzejkowy Bal. W grupie maluchów obowiązywał w tym dniu strój bajkowy. W sali przedszkolnej można było spotkać księżniczki, rybkę Nemo,  postacie z Bajki „Psi Patrol” itp. Natomiast w grupie straszaków z tej okazji odbył się bal czarownic i czarodziejów. Temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy i wróżby andrzejkowe. Dzieci ustawiały buty, aby sprawdzić, kto pierwszy z nich urośnie. Wspólnie z nauczycielkami przedszkolaki odgadywały, co je czeka i czego mogą spodziewać się w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce. Przedszkolaki z uśmiechem brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji związanej z tym świętem.

mis_2Miś to najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka, najmilsza zabawka, która towarzyszy najmłodszym przez długie lata, w chwilach radości oraz smutku. Rozśmiesza, pociesza, ułatwia zasypianie. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i jest bliższy dziecięcemu sercu. Dlatego też 24 i 25 listopada 2021 roku przedszkolaki  postanowiły uczcić jego święto, biorąc udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka i zaprezentowało go swoim kolegom. Dzieci brały udział w konkursach, grach i zabawach ruchowych. Opowiadały o swoich maskotkach, wybierały najgrubszą, najchudszą, największą, najmniejszą oraz najbardziej kolorową. Było sporo radości i śmiechu. Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby przybliżyć przedszkolakom literaturę, której bohaterami są misie. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, której tematem był „Kolorowy miś”.

kredki_26Jak dobrze wiemy rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla dziecka. Za pomocą kredki przedszkolak na papier może przenieść wszystko, o czym pomyśli. Dlatego w poniedziałek 22 listopada 2021 obchodziliśmy Dzień Kredki. Na początku posłuchaliśmy piosenki „Kolorowe kredki”, następnie segregowaliśmy je według kolorów, poznaliśmy też różne rodzaje kredek i dowiedzieliśmy się jak powinniśmy o nie dbać.  Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia oraz do układania różnych ciekawych wzorów. Na koniec dnia każdy przedszkolak mógł zmienić się w wielką kredkę i zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę. To był bardzo udany i kolorowy dzień.

wydarzenia_319 i 22 listopada 2021 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziale w Łężcach obchodziły dwa ważne święta: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Światowy Dzień Życzliwości. Celem tych dwóch przedszkolnych wydarzeń było:

 

 

  • zapoznanie najmłodszych z prawami zapisanymi w Konwencji o Prawach Dziecka, poszerzenie wiedzy na temat znajomości praw dziecka, kształtowanie świadomości posiadania praw i obowiązków,
  • rozwijanie postaw społeczno-moralnych: życzliwości, serdeczności, uprzejmości, otwartości, szczerości, dobroci, koleżeństwa, szacunku, empatii,  chęci pomocy innym.

W tych dniach na dzieci czekało wiele ciekawych zadań, ćwiczeń i zabaw, które nawiązywały do tematu przewodniego, a tym samym angażowały najmłodszych w różnorodne aktywności.

sniadanie_6Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię. lepiej się koncentrujemy i mamy dobry humor. To najlepszy start w nowy dzień. Właśnie w ten sposób, bardzo zdrowo przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy wraz z oddziałami zamiejscowymi w Łężcach wystartowały w 17 listopada 2021r. w nowy dla wielu z nas pracowity, ale jak się później okazało jakże ciekawy dzień! Udział w akcji Śniadanie Daje Moc stał się dla Przedszkolaków wspaniałym przeżyciem, które na długo zostanie w ich pamięci.

zaczarowany_3Po długich oczekiwaniach w końcu nasze przedszkolaki z Pokrzywnicy i Łężec w czwartek 18 listopada 2021 roku były na wycieczce w pracowniach eksperymentalnych „Zaczarowany Świat” w Opolu w ramach projektu „Dwujęzyczna Opolszczyzna”. Podczas zajęć w pracowniach dzieci odkryły świat w powiększeniu, poznały tajemnice światła, układały modele oka i mózgu oraz budowały własne domki z klocków. Dla dzieci to był czas wspaniałej zabawy i niespodzianek.

kot_41W dniu 15 listopada 2021r. w przedszkolu w Pokrzywnicy i w Łężcach  głównym bohaterem był CZARNY KOT, a głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na przesądy „Czy Czarny Kot przynosi pecha?”, które wzbudziły zaciekawienie u naszych przedszkolaków. Przedszkolaki wraz z paniami zamieniły się w koty uroczyście obchodząc „Dzień czarnego kota”. W tym dniu dzieci dowiedziały się jak żyją koty, jakie mają przyzwyczajenia, co lubią jeść oraz jak należy opiekować się nimi. Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu jeszcze bardziej polubiły koty. Nie myślcie, że zawsze czarny kot przynosi pecha. Tym razem przyniósł wiele radości zwłaszcza przedszkolakom. Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby poruszania i odżywiania się .Kształtowaliśmy właściwy stosunek wobec zwierząt. Dzieci swobodnie wypowiadały się na temat CZARNYCH KOTÓW. TAK w tym dniu interesował nas przede wszystkim kolor czarny. Podczas zajęć były zagadki, wierszyki, opowiadania, piosenki a potem zabawy ruchowe m.in. brały udział w poszukiwaniu zagubionego kota., łowienie myszek itp. Utrwalały pojęcia związane z położeniem kotka  w przestrzeni podczas zabawy np. „Kotek siada”. Nie zabrakło również znanej wszystkim zabawy muzyczno – ruchowej: „Uciekaj myszko do dziury”. Na obrazkach dzieci oglądały znane z bajek CZARNE KOTKI tj. Kot Bonifacy, Felix, Sylwester czy Czarny Kot z bajki Miraculum a później aktywnie uczestniczyły w „Kocich Zadaniach” oraz w „Kociej Gimnastyce” wykonując kocie ruchy np.: „Koci grzbiet”, „Kocie skradanie” itp. Na koniec wysłuchały Kocich Ciekawostek i rozwijając małą i dużą motorykę oraz zdolności logicznego myślenia, wykonały indywidualne prace plastyczne oraz karty pracy. Lubimy takie szalone święta, mamy nadzieję, że za rok znów wszystkie przedszkolaki zamienią się w KOTKI a dzisiejsza dobra energia pozostanie z nami jeszcze na długi czas!

Więcej artykułów…