Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
5 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Dobrociech, Dobromir, Dobrymir, Nikanor, Waleria, Walter
Do końca roku zostało
210 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 2
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj103
mod_vvisit_counterWczoraj3249
mod_vvisit_counterW tygodniu19896
mod_vvisit_counterW miesiącu15761
mod_vvisit_counterOgółem3671869

Twoje IP: 34.204.168.209
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2020-06-03 21:51:06
Member Joanna Bęben  
2020-05-24 10:07:14
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

cmokamy_2Już jutro bardzo ważny dzień – Dzień Matki. Każda mama jest kochana, ale ten dzień jest zawsze wyjątkowy. Warto go celebrować i wycałować mamę z głębi serca. W związku z tym dzieci z Publicznego Przedszkola z Pokrzywnicy i Łężec rozpoczęły „całuśny” trening. Ćwiczenia logopedyczne można wplatać w naszą codzienność i nikt nawet nie poczuje, że właśnie ćwiczył. Dobrym przykładem jest zwyczajny buziak – cmok. Wykonany prawidłowo daje dzieciom dużo dobrego. Najważniejszy cel tego zadania to usprawnienie mięśni okrężnych ust, które biorą czynny udział podczas mówienia. Dlatego tak ważne jest, żeby działały prawidłowo. A jeżeli można połączyć miłe z pożytecznym to warto, warto i jeszcze raz warto. Aby trening był skuteczny musi być systematyczny i prawidłowo wykonany. Niech zatem najmłodsi nie oszczędzają cmoków swoim mamom w tym pięknym dniu, ale i przez każde kolejne. Przy okazji można dać buziaka również tatusiowi, dziadkom, rodzeństwu.

podsumowanie_5Czas mija, kolejne dni i tygodnie za nami. My z niecierpliwością wyczekujemy końca tego smutnego i ponurego okresu umilając chwile naszym przedszkolakom ciekawymi i radosnymi propozycjami ćwiczeń, zadań i łamigłówek. Chociaż większość dzieci nadal przebywa w swoich domach i na odległość realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego, to niektóre z nich w poniedziałek 18 maja 2020r powróciły do naszej placówki. Wielką radość związaną z powrotem można było zauważyć zarówno na twarzach dzieci, jak i pracowników przedszkola. Uśmiechnięci i stęsknieni, wreszcie razem, ale z zachowaniem odpowiedniego dystansu i obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Każdego dnia naszych milusińskich czekają nowe wyzwania. Wszyscy pracują wytrwale, zarówno przedszkolaki pozostające w domu, jak i te obecne w placówce. Miniony tydzień obfitował w wiele ogólnorozwojowych zadań. W poniedziałek dzieci zamieniły się w artystów i wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające bzy. We wtorek 19 maja 2020r świętowaliśmy Dzień Dobrych Uczynków, mali pomocnicy zabrali się ochoczo do pracy: podlewali kwiaty, zmywali naczynia, ścierali kurze, odkurzali, wieszali pranie, a nawet myli okna, aby chociaż trochę wspomóc swoich rodziców w obowiązkach domowych. Kolejny dzień – środa, upłynęła na sportowo. Przedszkolaki wzięły udział w akcji „Sprintem do maratonu”. Po odśpiewaniu hymnu maratończyka i rozgrzewce dzieci pokonały wyznaczony dystans biegiem. W czwartek na naszych milusińskich czekały zagadki i łamigłówki związane ze zdrowym stylem życia oraz dyscyplinami sportowymi. 21 maja 2020 r to również Dzień Kosmosu. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z Kosmosem oraz wykonały kosmiczne plecaki, które uruchomiły ich wyobraźnię, a tym samym pozwoliły unieść się wysoko ponad chmury i pozwiedzać wszechświat. Ostatniego dnia w piątek przy ciepłych promieniach wiosennego słońca, przedszkolaki organizowały sobie zabawy korzystając z przydomowych placów zabaw, rozwijając przy okazji sprawność fizyczną. W tym dniu nie tylko skupiali uwagę na sobie i najbliższych, ale również sporo czasu poświęcili zwierzętom świętując tym samym Dzień Praw Zwierząt. Dzieci opiekowały się kotkami i psami, swoją opieką otoczyły również kaczki, kurczęta, króliki i krówki, pamiętając o dostarczeniu pożywienia oraz miski świeżej wody. Każdego dnia przedszkolaki doskonaliły swoje kompetencje językowe bawiąc się przy piosenkach w języku niemieckim i angielskim. Starszaki natomiast wytrwale ćwiczyły umiejętność czytania oraz liczenia. To był bardzo pracowity tydzień.

bajka_2Na dobranoc, na poprawę nastroju, jako sposób na wspólne spędzenie czasu z najbliższymi, na poznawanie nowych rzeczy, naukę i poznawanie świata, na wiarę, że istnieje świat w którym dobro zawsze zwycięża… bajka jest dobra na wszystko! Dzisiaj rodzicie dzieci z Publicznego Przedszkola z Pokrzywnicy i Łężec czytali swoim pociechom bajki. Nie było to jednak zwykłe czytanie. Najmłodsi mieli uważnie słuchać nowego, nieznanego do tej pory tekstu bajki, opowiadania, by później móc opowiedzieć, co zapamiętały. Gdyby to był tekst, który znają, byłoby zdecydowanie prościej. Zabieg jest celowy, gdyż takie zadanie ćwiczy doskonale uwagę słuchową dzieci, koncentrację, pamięć. Oprócz tego czytanie dzieciom rozbudza ciekawość świata, stymuluje rozwój mózgu, kształtuje inteligencję emocjonalną. Z punktu widzenia logopedycznego czytanie bardzo rozwija wyobraźnię, rozbudowuje słownictwo, stymuluje rozwój mowy. Dzieci nie tylko poznają nowe słowa ale także ich znaczenie. Nie tylko czytanie bajek ma dobry wpływ na rozwój dziecka, ale czytanie w ogóle. Najmłodszym można także zaproponować ciekawe, rymowane wierszyki, które łatwo wpadają w ucho. Niejednokrotnie zawarty w nich wesoły tekst sprawi, że będzie to miłe spędzenie czasu nie tylko dla dziecka ale dla każdego domownika.

praca_2W dziewiątym tygodniu edukacji zdalnej na przedszkolaków z Pokrzywnicy oraz Łężec czekało wiele różnorodnych i ciekawych aktywności. W poniedziałek dzieci zamieniły się w detektywów i odrysowały cienie zabawek i figurek. We wtorek zobaczyły jak rozwijają się motyle i samodzielnie wykonały kolorowego motylka z dostępnych w domu materiałów. Tego dnia wychowankowie włączyli się także w akcję zapoczątkowaną przez włoskie dzieci. Namalowały tęczę solidaryzując z wszystkimi pozostającymi w domu i umieściły ją w oknie jako znak wsparcia dla pracowników służby zdrowia z okazji ich święta. W środę najmłodsi wykonali ćwiczenie pamięciowe, które wymagało od nich nauki krótkiego wiersza o rodzinie. W czwartek przedszkolaki przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania na przykładzie piramidy żywienia i wykonały zdrową przekąskę oraz bogaty w witaminy napój. W piątek dzieci przedstawiły w formie rysunku swoją rodzinę. W tym niezwykle pracowitym tygodniu nie zabrakło oczywiście ćwiczeń językowych i logopedycznych. Dodatkowo starszaki rozwijały swoje sprawności matematyczne oraz doskonaliły umiejętności czytelnicze. To był kolejny udany tydzień. Kochane przedszkolaki – dziękujemy za Waszą systematyczność, aktywność i wytrwałość.

praca_5

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. To wspaniała sposobność do przypomnienia sobie, jak ważna jest rodzina i do podziękowania za obecność najbliższym. Z tej też okazji przedszkolaki przedstawiły swoją rodzinę w formie rysunku, podkreślając jak ważną rolę odgrywa każdy z jej członków. Następnie nauczyły się krótkiego wierszyka w języku niemieckim, stosując poznane już zwroty. Na starszaków czekało jeszcze ćwiczenie specjalne, które wymagało od nich utrwalenia nazw dni tygodnia. Odbyło się to w przyjemnej formie z wykorzystaniem rymowanki i skocznej piosenki. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną oraz wytyczne, dotyczące powrotu do przedszkola, dzieci oraz rodzice zapoznali się także z bajką terapeutyczną pt. "Jaś wraca do przedszkola" , która może być pomocna przy tłumaczeniu kwestii związanych z zachowaniem higieny i bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu. Dzieciaki bardzo dobrze poradziliście sobie z wszystkimi zadaniami. Brawo!

praca_5Prawidłowe żywienie dzieci jest warunkiem zdrowego rozwoju fizycznego i umysłowego, a także wzmacnia odporność naszych pociech. Dlatego trzeba od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania. W czwartek 14.05.2020 r. nasze przedszkolaki od samego rana zabrały się do pracy. Na samym początku musiały zobaczyć film o piramidzie zdrowia, z którego dowiedziały się, co dzieci powinny jeść żeby być zdrowym. Później przedszkolaki wybrały się do kuchni i przygotowały swoje przekąski. W tym dniu w menu dzieci można było znaleźć pyszne kanapki z warzywami, owocowe sałatki czy zdrowe koktajle. Zdjęcia tych przekąsek i uśmiechy na twarzach dzieci znajdziecie w naszej galerii. Następnie najmłodsi posłuchali swoje ulubione piosenki w języku angielskim. Policzyli pływające rybki oraz kolorowe traktory. Dodatkowo starszaki doskonaliły dziś umiejętność czytania sylab i prostych wyrazów.

logopedia_2Dzisiaj dom stał się centrum większości naszych aktywności. Jest po trochę przedszkolem, szkołą, miejscem zdanej pracy, czasem nawet sklepem – zamawiamy coś, kupujemy przez internet. Możemy wirtualnie zwiedzać różne miejsca, oglądać bajki, ciekawe filmy. Możemy także bawić się wspólnie, wykorzystując do tego różnego rodzaju zabawy, gry i ćwiczenia logopedyczne.

Dzisiaj dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy i w Łężcach otrzymały link do filmiku, w którym logopeda (kanał na youtube.pl: „logofrajda”) pokazuje jak można fajnie uczyć się przez zabawę w domu. Mogły próbować różnych zabaw wspólnie z domownikami
i świetnie się bawić. Na przykład: co ma wspólnego klej i kasza gryczana z ćwiczeniem oddechowym? A to, że klejem można na kartce coś namalować, a na rozsypaną kaszę  dmuchać tak, by przykleiła się do kleju i stworzyła ciekawy obrazek.

Te i inne kreatywne propozycje zabaw z filmiku pomagają nie tylko usprawniać oddech, rozwijać mowę, ale także bawić i cieszyć, pokazywać jak można wesoło i twórczo spędzać czas oraz rozwijać wyobraźnię i zainteresowania przedszkolaków. Przecież nauka przez zabawę to czysta frajda!

Więcej artykułów…