Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
1 sierpnia 2021
Imieniny obchodzą
Brodzisław, Justyn, Konrad, Konrada, Nadia, Piotr
Do końca roku zostało
153 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1848
mod_vvisit_counterWczoraj2443
mod_vvisit_counterW tygodniu17164
mod_vvisit_counterW miesiącu1848
mod_vvisit_counterOgółem4778964

Twoje IP: 35.172.223.30
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

zagrozenia_4Uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Zagrożenia w domu”, organizowanym przez  OSP Mechnica – Kamionka we współpracy z Młodzieżową Radą Gminy. Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpieczeństwa w domu oraz gospodarstwie.Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży z terenu gminy Reńska Wieś. Miło nam poinformować, iż w kategorii klas I – IV praca uczennicy klasy 2Karoliny Owczarek zdobyła Nagrodę Publiczności. Pozostali uczestnicy: Julia Juda, VivienDrescher, Szymon Kurpiela, Julia Stadnik i Karol Porada otrzymali wspaniałe nagrody za udział w konkursie, które wręczył  wójt Gminy ReńskaWieś – pan Tomasz Kandziora. Fundatorem nagród była Gmina Reńska Wieś, Firma Strażacki.pl oraz OT KRUS w Głubczycach. Serdecznie gratulujemy!

zdrowie_24Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam Drodzy Uczniowie : spełnienia marzeń , dużo uśmiechu i samych szczęśliwych dni. Dla nas dorosłych największym szczęściem jest Was widzieć zdrowych i radosnych ,słyszeć Wasz głośny śmiech i cieszyć  się z Waszych sukcesów. To wyjątkowy dzień, w którym możemy Wam zorganizować zabawy , konkursy i ciekawe spotkania.

W tym roku nieco inaczej obchodziliśmy to święto, a mianowicie  dzień ten połączyliśmy z Dniem Zdrowia . Był to niezwykły dzień . Dopisywała nam pogoda i humory. Już o godzinie 8:00  rozpoczynały się zajęcia. Uczniowie klas 4-8  rozpoczęli  rywalizację na najładniejszy „Talerz Zdrowia „ Praca grupowa przyniosła imponujące rezultaty .Każdy talerz wyglądał pięknie , a jury miało z tym ogromny problem , komu przydzielić pierwsze miejsce. W rezultacie przyznano dwa pierwsze miejsca . Zwycięzcami zostali uczniowie  najstarszych klas w szkole. Wiele pozytywnych emocji wzbudził turniej wiedzy o zdrowiu.  Rywalizujące  drużyny wykazały się zręcznością i wiedzą. Trzy klasy uzyskały tyle samo punktów.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kalambury o zdrowiu i moda ekologiczna.

Kreatywność uczniów i ciekawe pomysły sprawiły ,że wszyscy wspaniale się bawili.

  • I miejsce w pokazie mody ekologicznej zajęła Julia Moszek i Szymon Bich
  • II miejsce przyznano Julii Kurpieli i Dawidowi Pietraszowi
  • III miejsce zdobył Ksawery Kwaśny

Wyróżnienia:

  • Martyna Schreiber i Oliwia  krawczyk

Nagroda publiczności  przyznana została Dawidowi Pietraszowi.

Wiele niesamowitych emocji dostarczyło spotkanie z żywym światem pszczół . Zorganizowane przez pana Michała Benka oraz Michaela Weinerta spotkanie sprawiło, że wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali ramki z pszczołami, odzież ochronną  pszczelarza,   ….I wysłuchali ciekawego wykładu na temat życia pszczół i wartości odżywczych miodu. Ta żywa lekcja biologii wzbudziła szerokie zainteresowanie owadami  całej społeczności szkolnej, a szczególnie naszych najmłodszych kolegów – przedszkolaków.

Na zakończenie tego radosnego dnia dzieci otrzymały soczki, lody i jabłuszka, za co serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom.

Cieszymy się bardzo, że dzięki wielkiej hojności naszych uczniów oraz ich rodziców mogliśmy w ramach Tygodnia Dobrych Uczynków zebrać żywność oraz przekazać paczkę do Szpitala w Koźlu jako wyraz podziękowania i szacunku dla Medyków pracujących w trudnych warunkach podczas pandemii. Bardzo dziękujemy Wam, drogie dzieci, za Wasze dobre serduszka, za to, że chcecie pomagać. Dziękujemy również rodzicom za wspieranie swoich pociech w czynieniu dobra!

Kolejnym krokiem w ramach Tygodnia Dobrych Uczynków była zbiórka karmy dla zwierząt dla Przytuliska w Dębowej. Szkolne Koło PCK wraz z samorządem Uczniowskim zorganizowało już drugą taką zbiórkę w tym roku szkolnym.Udało się zebrać sporą ilość karmy mokrej, suchej, kaszy oraz ryżu. Akcja trwała od 26.04 i objęła swoim zasięgiem całą szkołę wraz z oddziałem przedszkolnym w Pokrzywnicy. W imieniu opiekuna Szkolnego Koła PCK, opiekunów Samorządu oraz opiekuna schroniska bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dary, okazując wsparcie dla potrzebujących zwierząt.

sprzatanie_415 czerwca 2021 r. w ramach lekcji wychowawczych, uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci i kształtowanie nawyków ekologicznych. Zebraliśmy głównie plastik i butelki szklane. Troska o wspólne dobro, była również doskonałą okazją do integracji. Pogoda dopisała. Na koniec dla wszystkich uczestników były lody. Ok 50 uczniów wzięło udział w sprzątaniu naszej Ziemi.

Pamiętajmy: Ziemia to nasz wspólny Dom i to my musimy o niego dbać!

przyjaciel_4Pierwszy dzień obchodów Dnia Dziecka przebiegał pod hasłem "Bądź przyjacielem Ziemi". Uczniowie klas I – III, podzieleni na grupy, brali udział w turnieju ekologicznym, podczas którego udzielali  odpowiedzi na pytania związane z ochroną przyrody, segregacją odpadów. Każdy zespół rozwiązywał zagadki oraz krzyżówkę i wyjaśniał powstałe hasło. Następnie każda drużyna projektowała strój z odpadów przeznaczonych do recyklingu. Powstały niesamowite stroje J. Na koniec nastąpiło poszukiwanie przyrodniczych skarbów zgodnie z podaną instrukcją. Dzień ten spędzony w otoczeniu promieni słońca, śpiewu ptaków i zapachu wiosny przyniósł wszystkim wiele, wiele radości.

chmurka 2021_2Uczniowie klasy II zakończyli moduł wiosenny międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Jako ostatnią lekturę wybrali „Afrykę Kazika” Łukasza Wierzbickiego. W celu zachęcenia dzieci do czytania przedstawiłam im postać Kazika oraz pokazałam jego zdjęcia z podróży. Nie mogli uwierzyć, iż działo się to naprawdę.Uczniów bardzo zaciekawiły przygody Kazika Nowaka, dzięki któremu zwiedziły Afrykę. Zafascynowani kontynentem afrykańskim, wykonali makietę Afryki. Kolejnym zadaniem, które wykonali były obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Do udziału w obchodach zaprosili klasę 1 i 3.  Wszystkie klasy uczestniczyły w webinarze ekologicznym „Jak być EKO” organizowanym przez Ekolandia.edu z okazji Dnia Ziemi. Następnie oglądały przedstawienie teatralne pt. „Ala na tropach recyklingu” teatru z Torunia. Uczniowie klasy II redagowali życzenia dla planety Ziemi z okazji jej święta, natomiast uczniowie klasy  III pisali list do Ziemi. Wszyscy uczniowie postanowili podjąć Eko-wyzwania i spośród 20 propozycji wybrali 2, które mogliby realizować na co dzień; np. podlej roślinki w swoim domu, uszyj z niepotrzebnych materiałów torbę na zakupy, stwórz coś praktycznego z niczego, oszczędzaj energię, itp. Drugoklasiści wykonali również zadanie ekologiczne dotyczące problemu zaśmiecania lasów oraz pożarów. Dzieci obejrzały filmy „Pożar w lesie” oraz „Butelka może spowodować pożar w lesie”. Następnie omówiły sposoby zachowania się w przypadku wybuchu pożaru  oraz symulowały wzywanie pomocy, wykorzystując papierowe modele telefonów komórkowych. Realizacja projektu była świetną okazją do zachęcenia dzieci do czytania, poszerzenia wiedzy uczniów na temat ekologii oraz rozwijania poczucia  troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Więcej artykułów…