Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
5 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Dobrociech, Dobromir, Dobrymir, Nikanor, Waleria, Walter
Do końca roku zostało
210 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
  • [Yandex]
Teraz online:
  • Gości: 2
  • Robotów: 3

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj287
mod_vvisit_counterWczoraj3249
mod_vvisit_counterW tygodniu15945
mod_vvisit_counterW miesiącu15945
mod_vvisit_counterOgółem3672053

Twoje IP: 34.204.168.209
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2020-06-03 21:51:06
Member Joanna Bęben  
2020-05-24 10:07:14
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

praca_4Choć sprawne posługiwanie się nożyczkami wydaje się dorosłym proste i oczywiste, dla małego dziecka stanowi nie lada wyzwanie. Musi nauczyć się je otwierać i zamykać, ustawiać narzędzie prostopadle do papieru, opanować i skoordynować ruchy przesuwne do przodu jedną ręką, przy jednoczesnym przytrzymywaniu i obracaniu papieru drugą. Wszystko to jest tak trudne, że na początku dziecko łatwo się zniechęca, rezygnuje i musi spróbować wiele razy, aż będzie ciąć tak jak chce. Nabycie umiejętności wycinania ważne jest nie tylko samo w sobie, ale jest też ważnym ćwiczeniem wzmacniającym mięśnie ręki, które pracują później przy pisaniu. Poza tym wycinanie to bardzo dobry trening koordynacji ręka-oko, szczególnie dlatego, że jednocześnie trzeba w jednej ręce trzymać papier, a drugą ciąć, więc w jednym czasie ogarnąć dwie różne czynności. Nasze przedszkolaki trenowały dziś to niezwykle trudne zadanie. Pod czujnym okiem rodziców cięły nożyczkami po wyznaczonym torze. Na szczęście obyło się bez pociętych ubrań i włosów przystrzyżonych w schodki;) W kolejnym zadaniu, dzieci śpiewając piosenki, przypomniały sobie nazwy części ciała oraz nazwy miesięcy w języku niemieckim. Dodatkowo starszaki poznały nową literkę „H, h”. Najpierw wymieniały nazwy rzeczy rozpoczynające się głoską „h”, a następnie układały na dywanie literkę „H” wykorzystując do tego różnorodne materiały m.in. guziki, makaron, klocki, sznurek itd. To był emocjonujący dzień, który dostarczył wielu możliwości do doskonalenia kolejnych umiejętności naszych przedszkolaków.