Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
17 czerwca 2025
Imieniny obchodzą
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Agnieszka, Drogomysł, Franciszek, Laura, Marcjan, Radomił, Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało
198 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5534
mod_vvisit_counterWczoraj7279
mod_vvisit_counterW tygodniu12813
mod_vvisit_counterW miesiącu108865
mod_vvisit_counterOgółem9630320

Twoje IP: 216.73.216.90
MOZILLA 5.0,

Do wakacji

Miłej nauki :)

straz_2Na początku maja 2022 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach obchodziły Międzynarodowy Dzień Strażaka. Głównym celem tego wydarzenia było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, jego zadaniami a także wykorzystywanym w czasie akcji sprzętem. Połączono teorię z praktyką i dlatego też zorganizowano spotkanie ze strażakami, które było okazją do kształtowania u dzieci szacunku wobec osób wykonujących niebezpieczne, ale niezwykle potrzebne dla społeczeństwa zawody. Podczas wycieczki edukacyjnej przedszkolaki zwiedziły remizę strażacką, usłyszały syrenę alarmową wzywającą do akcji, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, zapoznały się z wyposażeniem pojazdów, utrwaliły ważne numery alarmowe, oglądały stroje strażaków, a chętne dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki. Największą atrakcją dla najmłodszych był jednak udział w zorganizowanych przez miejscowych strażaków zawodach. Serdeczne podziękowania kierujemy do pracowników Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy oraz w Łężcach za wspaniałe spotkanie.

Wszystkim dzielnym Strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym.