Najnowsze zdjęcia
Z kalendarza
Dzisiaj jest
Piątek 16 maja 2025 Imieniny obchodzą Andrzej, Honorat, Jan Nepomucen, Jędrzej, Szymon, Trzebomysł, Ubald, Wieńczysław, Wiktorian Do końca roku zostało 230 dni |
QR Code
Licznik odwiedzin








![]() | Dzisiaj | 2018 |
![]() | Wczoraj | 5969 |
![]() | W tygodniu | 25253 |
![]() | W miesiącu | 79599 |
![]() | Ogółem | 9440263 |
MOZILLA 5.0,
Do wakacji
Światowy Dzień Czytania Tolkiena i Poezji
21 marca 2016 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy obchodzono Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Impreza rozpoczęła się prezentacją postaci pisarza i jego twórczości. Informacje na ten temat przygotowali uczniowie klasy V uczestniczący w zajęciach rozwijających kompetencje czytelnicze oraz upowszechniających czytelnictwo wśród uczniów. Następnie wybrani uczniowie klasy V i VI czytali fragmenty powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” . Tekst był okraszony muzyką z filmu, by stworzyć niezwykły nastrój charakterystyczny dla tego utworu pełnego fantastycznych stworzeń
i legendarnych miejsc. Kolejnym punktem obchodów był konkurs literacki, w którym uczniowie musieli zmierzyć się z wiadomościami na temat baśni.
21 marca to również Światowy Dzień Poezji, w związku z tym pani Grażyna Dryndos zaprezentowała utwory wybitnych polskich poetów – ks. Jana Twardowskiego i Wisławy Szymborskiej. Zachęcała uczniów do czytania poezji, która jest dobrym sposobem na rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia i artystycznego działania. Pani Dryndos przygotowała również zestaw wierszyków – łamańców językowych, z którymi uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili. Nie zabrakło też pięknej recytacji. Julia Danielewicz niezwykle ekspresyjnie zaprezentowała pouczającą i śmieszną bajkę z morałem. Pierwszy dzień wiosny stał się okazją do interesującego spotkania uczniów z literaturą.